top of page

Greecology - Anahtar Teslim Bar ve İçecek Danışmanlığı

Greecology mekanı Cihangir'deki şubesine bir yenisini daha ekledi: Greecology Maslak 1453

70 gün süren mimari çalışmalar sürecinde endüstriyel bar kurulum aşamalarından başlayarak konseptin greek kültürünü

mekanın ruhuna uygun hikayeli ve çağrışımsal imza kokteyller için araştırılması kapsamında yunan edebiyatı, sanatı, mitolojisi hakkında 4 farklı kitap üzerinden okumalar yapıldı.

Endüstriyel bar kurulumu için mekanda keşifler yapıldı. Çözüm ortaklarımız ile efektif bir bar mimarisi geliştirildi. Bar tezgahının, kullanılacak olan blender, kahve makinesi, bar istasyonu, soğutucular bar personelinin hızlı ve pratik çalışabilmesi adına proje çizimi aşamasında konumlandırıldı.

Personel işe alım süreci ve kadro yapısı çalışmaları başlatıldı. Bar personelinin seçimi bizzat Jigger İstanbul tarafından yapıldı.

Alkol markaları ve içecek markaları ile görüşmeler yapıldı. Sponsorluk ve iskonto sağlandı.

Mekana uygun şarap seçimi ve şarap menüsü oluşturma, tadım çalışmaları tamamlandı. Bütün şarap üreticileri ile ile uygun fiyatlamalar için görüşmeler yapıldı.

4 adet hikayeli kokteyl olmak üzere toplam 10 adet çağrışımsal, mekanın ruhuna uygun imza kokteyller üretildi. Proje sonlanırken kokteyllerin demosu ve sunumu yapıldı. Apollon, Deucalion, Leda and the Swan, Rosa-Rosa, Santorini Sunset gibi özel hikayeli kokteyllere Greecology Maslak'ta imza attık. 

Barmen eğitimi, üretilen imza kokteyllerin öğretilmesi, salon personeli satış ve kokteyl eğitimi ile proje sonlandırıldı.

Proje Aşamaları

70 gün

Endüstriyel Bar Kurulum, Hikayeli Kokteyl Tasarım ve İmza Kokteyller, Mimari Destek,  Barmen Eğitimi, Satış Eğitimi.

Full Bar

Bütünsel bir çalışma her zaman yatırımınız için hayati öneme sahiptir.

Tasarım kokteyller

Hayal gücü, hikayeler bizlere anahtar kelimeler verirler. Bu anahtar kelimeleri konseptle uyumlu kılan, müşteri odaklı kokteyller üretiriz.

bottom of page